چگونه از دسته دنده اتومبیلهای دنده اتوماتیک استفاده نمائیم

P (پارک) :

انتخاب این دنده شافت خروجی گیربکس را به طور مکانیکی قفل میکند و اتومبیل به هیچ وجه حرکت نمی کند. در این حالت توسط یک چرخ دنده که بر روی شافت خروجی گیربکس نصب شده و همچنین یک ضامن که وارد چرخ دنده شده است، شافت خروجی را قفل میکند و این عمل صورت می پذیرد. پس حتما می بایست دنده را در زمان ایست کامل اتومبیل در این حالت قرار دهید در غیر اینصورت می تواند باعث خرد شدن گیربکس شود. چنانچه در این حالت از ترمز دستی استفاده نمائید خیلی بهتر است زیرا که از فشار آمدن به ضامن پارک جلوگیری می نماید.

 

دنده خلاص (N):

انتخاب این دنده نیروی محرکه موتور را از چرخ ها جدا نموده و چرخ ها به راحتی حرکت می کنند.  حتما از این دنده و یا دنده پارک باید جهت استارت زدن اولیه و یا استارت مجدد جهت روشن شدن موتور استفاده نمود.

 

D  (درایو) :

انتخاب این دنده برای رانندگی به جلو و تعویض تمامی دنده ها به طور اتوماتیک می باشد. تا قبل از سال ۱۹۹۵ اتومبیل ها با سه دنده جلو کار میکردند و پس از این سال دنده چهار و پنج جهت حرکت به جلو نیز اضافه گردید.

اتومبیل های حال حاضر مانند تویوتا کمری، هیوندا، کیا، بی ام دبلیو سری های ۳ و ۵ و ۶ و ۷ با شش دنده به جلو حرکت می کنند و حتی بنز های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به بالا با گیربکسهای هفت دنده تجهیز شده اند.

 

نکته بسیار مهم در استفاده از اتومبیلهای اتومات: حتما در زمانهای توقف کوتاه که مجدد به حرکت خواهید درآمد از دنده D استفاده نموده و به هیچ وجه آن را در حالت N قرار ندهید ( استهلاک گیربکس بالا میرود )

 

OD  (اور درایو) :

انتخاب این دنده که صرفاً در اتومبیل هائی که گیربکس آنها با کنترل الکترونیکی اولیه نصب شده است، وجود دارد. دگمه اور درایو در حالت رانندگی در جاده و بزرگراه ها مناسب می باشد.

 

D3-3 :

انتخاب این دنده برای رانندگی در داخل شهر مناسب می باشد.

 

L2:

انتخاب این دنده ( دنده سنگین ) اتومبیل های اتوماتیک محسوب می شود که در سرازیری های مورد استفاده قرار میگیرد. در این حالت از موتور برای ترمز کردن استفاده میشود ( ترمز موتور) زیرا ترمز کردن مکرر باعث گرم شدن لنت های ترمز میشود و خود گرما عامل کاهش اصطحکاک میشود و در نهایت در دمای بالا ترمز عمل نمیکند. ضمناً در این حالت ، تعویض دنده تا دنده ۲ خلاصه میشود.

 

L1:

این حالت همانند L2  دنده سنگین میباشد اما در این حالت اتومبیل در دنده یک باقی میماند و برای سرعت های کم مورد استفاده دارد. (روی برف و یخ بهتر است از این حالت استفاده شود)